Tecrübe Ne Kadar Önemli?

Bireylerin her biri farklı özelliklerdedir. Karşındakini doğru anlamak, analiz etmek, ihtiyacı keşfetmek, bulunan sonuca uygun yöntemi geliştirmek ancak tecrübe ile mümkündür. Bundan dolayı her özel ders aynı etkiyi yapmaz. Bilindiği gibi sosyal bilimler her zaman kesin sonuçlar sunmaz. Genelleme yapmak ise hemen imkansızdır. İşte bundan dolayı çocuğunuzu ancak tecrübesine güvendiğiniz kişilere emanet etmelisiniz. Unutmayın ulaşılmak istenen noktaya doğru eğitimciler ile varılır.

Başarı Önündeki Engeller

Öğrenci başarısının önünde pek çok engel olduğu düşünülür. Günümüzde bu konuda popüler iki düşünce vardır. İlkinde kişiler mevcut teknolojik gelişmelerin öğrenci başarısına ciddi katkıda bulunacağına inanır. Buna sahip olan veliler bu kadar iyi şartlarda öğrenmede zorluk yaşayan öğrencilerini eleştirirler. Diğer düşünce ise mevcut gelişmelerin dikkat dağıtıcı etkisi altında kalan öğrencilerin öğrenme zorluğu çekmelerini normal karşılar.

Her iki düşüncenin haklı yanları olmakla beraber mutlak doğrulukları yoktur. Gerçekte başarı durumu pek çok değişkenden etkilenir. Bunları saymak epey zaman alır ve gereksizdir. Önemli olan bireyde başarı oluşturacak etmenleri kontrol altında tutmaktır. Kişinin kendine has dezavantajları tespit edilip giderilmeli, kuvvetli yanları desteklenip daha da güçlendirilmelidir.

Sosyal bilimlerde doğru kavramı insandan insana değişir ve genelleme yapmak zordur. Kişide gelişme ancak bireysel özel çalışmalar ile ortaya çıkar. Bunun için öğrenci üzerinde çalışılmalı, ona özel derslerle, özel öğrenci koçluğu yapılarak başarı arttırılmaya çalışılmalıdır. Elbette bu çalışmalar da alanında tecrübeli ve yetkin kişilerce yapılmalıdır.

Sakarya’da bu işin uzman kadrosu Asemerstil’dedir. Öğrencinizin gireceği sınavlarda, okulda başarılı olmasını istiyorsanız bu desteği size sunmaya hazırız. Eğer Sakarya’da Özel ders ihtiyacınız varsa hemen bizimle irtibat kurun. Peki hangi alanlarda ders veriyoruz. Şimdilik sadece Özel Fen Dersi, Fen Özel Ders, Özel Fen Bilimleri Dersi, Özel Fen Bilgisi Dersi, Özel Fen ve Teknoloji Dersi, Sınavlara Hazırlık Fen Dersi, Özel LGS Fen Dersi ve Matematik Özel Ders, Özel Matematik Dersi, Sınavlara Hazırlık Matematik Dersi, Özel LGS Matematik Dersi, LGS Matematik DersiSakarya Özel Matematik Dersi, Özel Ortaokul Fen Ders, TYT Matematik Dersi, AYT Matematik DersiÖzel TYT Matematik Dersi, Özel AYT Matematik Dersi alanlarında hizmet veriyoruz.

Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba. Telefon Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz.