SAKARYA MATEMATİK KURSU

Sakarya da Özel ders artık bir lüks değil ihtiyaç haline geldi. Çocuklarınızı dersaneye gönderdiğinizde yol parası, oradaki harçlığı ve zaman kaybı düşünüldüğünde zaten özel ders parasına eşit maliyetler oluşuyor.  Bu sebeple günümüzde birebir ilgisiyle  başarı garantisi ile özel ders aldırmak en mantıklı eylem haline gelmiş durumda. Asemerstil olarak Sakarya’da verdiğimiz özel derslerde hem öğrenciler ile birebir ilgileniyor, hem başarı garantisi veriyor hem de size tüm bunları çok uygun maliyetler ile sunuyoruz.

Özel derslerde uyguladığımız Koçluk desteği ile de yaptıklarımızı tamamlıyoruz.  Peki öğrenciye nasıl bir yol çiziyoruz gelin birlikte inceleyelim.

 

Sakarya Özel Ders Asemerstil Örnek öğrenci Çalışma Yönergesi :

 1. Hedef Belirleme
 2. Plan oluşturma
 3. Plana uygun çalışma
 4. Motivasyon
 5. Zaman yönetimi
 6. Ders çalışma ortamı dizaynı
 7. Soru çözüm teknikleri
 8. Çözülecek soruların çeşitleri ( kazanım – beceri – yeni nesil)
 9. Yanlış sayısı fazla ise yapılacaklar ( yeniden ders al – youtube – kart kontrol )
 10. Ders çalışma teknikleri
 11. Zorlandığında yapılacaklar

 

 1. Hedef Belirleme

Başlangıç seviyesine uygun hedefler konulmalıdır. Her öğrencinin ilk başlangıçta akademik ve hazır bulunuşluk seviyesi belirlenir. Düşük seviyedeki öğrencilere ütopik hedefler konularak zamanla oluşacak motivasyon kaybının önüne geçilmelidir. Ayrıca üst düzey öğrencilere de ulaşılabilir güdüleyici hedefler belirlenmelidir. Hedefle net olmalıdır. Hedef okul adı ve ya adlarına bunların puanlarına ulaşabilmek için yapılması gereken netlere kadar açıklayıcı ve anlaşılır hedefler konulmalıdır. Sadece okul değil ölçülebilmesi için ve kontrol edilebilmesi için puan ve net  tam olarak belli olmalıdır.

Plan oluşturma

Öğrencinin koyduğu hedefe uygun plan oluşturulmalıdır. Oluşturulan planlar konulan hedefe uygun olmalıdır. Öğrenciye göre planda süre ve ya soru barajları konulmalıdır. Yani her zaman öğrenciye bugün şu kadar soru çöz demek başarı getirmez akıldan çıkarılmamalıdır. Bununla birlikte kolay bir hedef için program hafif olarak oluşturulabilir. Her döneme ait programlarda ayrı olmalıdır. Yaz için hazırlanan program ile dönem için hazırlanan programlar elbette ki aynı olamaz.

Bu ve benzeri program detayları için lütfen bizimle hemen irtibata geçin…..

Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba. Telefon Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz.