6.SINIF

6.SINIF  ÖĞRENCİ AİLESİ NE YAPMALI

Her öğrenci kendine özeldir. Bu sebeple genele uygulanan programlardan fayda sağlamak epey şans gerektirir. Eğer öğrenciniz bu sene 6. Sınıfa başladıysa başarısı için ona nasıl davranmanız gerektiği ile ilgili aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

1. Eğer evladınız belli alanlarda yetersizlik yaşıyorsa, örneğin zor öğreniyorsa, kendisine güveni azsa, sosyal korkusu varsa, hiperaktif ise veya depresyondaysa eğitime öğretime adapte olmakta zorluk çeker. Ayrıca Aile içi iletişim sorunları, boşanma, kardeşin evde kalmasına bağlı kardeş kıskançlığı, ailede ölüm, kaza, hastalık gibi nedenler de öğrenci başarısına olumsuz katkı yapar. Bu ve benzeri durumlarda yapılması gereken öğrenciye bilinçli yaklaşmaktır. Her durumun ayrı yaklaşım gerektirmesi ile birlikte genel olarak öğrenciyi dersle meşgul etmek onu olumsuz etkilerden sıyırmaya yarar. Bunun için onu motive edebilecek öğretmenlere modellere ihtiyaç vardır. Özel Ders öğretmenleri burada önemli katkı sunabilir. Öncelikle Matematik ve Fen derslerinden alacağı Özel dersler öğrenciyi güdüleyecektir.  

2. Okula adapte sürecinde yaşanan en büyük problemlerden biri de öğrenci başarısında düşüş olması yada artış meydana gelmemesidir. Aile ve Öğrenci başta bunun önemini fark edememektedir. Bu sebeple eğitimciler ve aileler olarak öğrencilerin çalışma alışkanlıkları oluşturmasında rol modellik yapmalıyız.  Bunu sağlamak için yapılması gerekenleri:

 

Çocuğumuzun her gün az da olsa düzenli çalışması için gerekeni yapmalıyız. Öncesinde ödev yoksa ders çalışmama gerek yok anlayışı hakim olduğu için ders çalışmak başta öğrencilerin zoruna gidebilir. Çocuğun ders çalışma alışkanlıklarını arttırmak için onu cesaretlendirmeli ve nasıl ders çalışacağını ona göstermeliyiz. Bu konuda gerekli bilgimiz yoksa, bununla ilgilenecek zaman bulamıyorsak, işin daha hızlı ve profesyonellerce tamamlanmasını istiyorsak Özel Ders aldırmak kesin çözüm olacaktır. Özellikle fen ve matematik alanlarında aldırılacak özel dersler gerekeni yeterince sağlayacaktır.

Bu konuda daha detaylı bilgi almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin. Özel fen dersi – Özel matematik dersi  - Öğrenci koçluğu profesyonellerce yapılınca anlam ifade etmektedir. Aksi durum zaman ve para israfından öteye geçmez.

 

Bir öğrencinin her gün yapması gerekenler;

  • Ders Tekrarı
  • Varsa ödev
  • İşlenen konu ile ilgili test çözme
  • Ertesi günün derslerine hazırlık
  • Kitap okuma

Kişiye Özel eğitim planı
 

  • Her çocuk farklıdır. Burada her çocuğa uygun eğitim planı belirlenir ve takibi sağlanır.
Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba. Telefon Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz.