ÖZEL DERS FİYATLARI

Özel derste ücret belirlemek tam bir kaostur. Bilindiği gibi Özel ders işin ehli kişilerce verilmelidir. Öğretmeyi iş edinmiş, bu mesleği seven öğretmenlerce verilmeyen derslerin etkisi sınırlıdır. Öğrenciyi dersten soğutmak dahil pek çok olumsuz sonuçları dahi ortaya çıkarabilir. Bu sebeple öğretmen tercihinde seçici olmak çok önemlidir. İşi bilen bir öğretmenden ders almak tabi ki fedakarlık gerektirir. Sakarya da özel ders fiyatları öğretmenden öğretmene değişmekle beraber ortalama 1.5 saatlik bir ders ücretini 400 – 450 lira olarak söyleyebiliriz. Bu fiyat daha yukarı çıkabildiği gibi aşağıdan ücret bulmakta mümkündür. Yukarı çıkma nedeni tecrübenin artması ve kalite nedenli olabileceği gibi boş beklenti nedeniyle de olabilir.

 

Eğer bir öğrenciden ders almayı tercih ederseniz bu ücreti saati 200 - 250 lira aralığına kadar bulmanız mümkün olabilir. Fakat etkinliği ve kalitesinin garantisi elbette yoktur. Ders saat ücreti 450 bandının üstünde kalan kişileri de sorgulamak yerinde olur. Karşılığı gerçekten bu mudur incelenmelidir.

       

Asemerstil’de  öğrenci tam olarak analiz edilir ve  her durum için en uygun öğrenci-öğretmen eşleşmesi sağlanır. Uygun ücretlerle fiyat teklifi sunulur. Kabul durumunda uzun soluklu birliktelikler kurulur.

 

Asemerstil’de öğrenciye yapılan ders çalışma programları Pomodora tekniği ile şekillendirilir. Bu teknikten kısaca bahsetmek gerekirse aşağıdaki yazı faydalı olacaktır.

 

 

 

 

Pomodora Tekniği

Odaklanma zamanı belli bir süre boyunca yükselir ve ardından hızlıca düşer. Ortaya konulan araştırmalar 25 dakika sonunda dikkatin azaldığını ortaya çıkarmıştır. Bu teknik, kısa molalarla birbirinden ayrılan çalışma aralıklarını kullanır. Belirlenen çalışma süresi 25 dakika, kısa mola 5 dakika sürmektedir. Bu 30 dakikalık bölüme 1 pomodora saati denir.

Pomodoro Tekniği, yüksek odak düzeyinde işleri bitirmeye yardımcı olmaktadır. Verilen kısa molalar ile dikkat hep taze tutulur, maksimum odaklanma sağlanır ve daha az zihinsel yorgunluk hissedilir. Bu teknik sayesinde verimli çalışmak ve üretkenliği artırmak mümkündür.

Pomodoro Tekniği’nin uygulaması oldukça basittir. Basit bir saat dışında herhangi bir şey gerektirmez. Kolayca öğrenilir ve uygulanır. Teknikten verim almak için yedi ila yirmi günlük sabit  uygulama gerekir

Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba. Telefon Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz.