7.SINIF

7.Sınıf Öğrencisi Nasıl Ders Çalışmalı?

 

LGS’ye artık bir adım daha yaklaştık. Koşar adım LGS’ ye doğru giderken çalışmalarımızı nasıl şekillendirmeliyiz. Bu yazımızda bu konuyu ele alacağız.

7’den LGS’ ye Odaklanıyoruz!

7.sınıf Lgs için kritik öneme sahip bir seviyedir. Herkesin sınava çalışmaya başlamayı hedeflediği 8.sınıf yaz döneminden önceki son senedir ve fark aslında burada yaratılmalıdır. Öncelikle LGS sınav içeriği son senelerde ön görülemiyor. Bazı yıllarda kolay sorular gelirken bazı yıllarda zorlayıcı sorular baskın oluyor. Bu durum her seviyeden soruya gerekli hazırlığı yapmayı şart kılıyor. Peki gerekli hazırlık nedir? Gelin bunu birlikte kısaca anlatalım.

LGS sınavında 6 dersten soru çıkar ve hedefi olan öğrenciler için her soru ders çok değerlidir. Tabi her derse 7.sınıftan başlamaya gerek yoktur. Önemli dersler elbette Matematik ve Türkçedir. Fakat yeterli temeliniz yoksa akademik hayatınızda taşlar eksik döşenmişse genel ders çalışma ve öğrenme yöntemlerini de öğrenmeniz gerekmektedir.

Matematikte te geçmiş yıllardaki temel düzey bilgiler kusursuz hale getirilmeli Türkçede ise paragraf çözüm yöntemleri iyi bir şekilde öğrenilmelidir. Ayrıca profesyonel bir eğitim koçundan destek alarak ders çalışma yöntemlerinde ve genel diğer eksikler tespit edilerek çözüme kavuşturulmalıdır. Bu konuda en kesin çözüm Özel ders almaktır. Özel ders pahalı bir yöntem olarak düşünülse de bu gerçek değildir. Artık Pek çok öğretmen bu hizmeti sunduğundan hem fiyatlar makul seviyededir hemde faydası ve rahatlığı düşünüldüğünde tercih edilmelidir. Dershane ve Kurslar okul benzer mantık olup aynı başarıyı sağlayamazlar. Öğrenci zaten Okuldaki eksiklerini kapatmayı hedeflemektedir yeni bir okul ne kadar faydalı olabilir. Öğrenci bireysel öğretimle daha iyi öğrenir. Bu tarihten günümüze kadar böyle olagelmiştir. Çoğu meşhur insan özel derslerle başarıyı yakalar.

Bunlar ve daha fazlası için hemen bizimle irtibata geçin.

   Kişiye Özel Eğitim - Öğretim

Okulda ve sınavlarda başarıya giden yolda ders çalışmak kadar, çocuğa eğitimi ve öğrenmeyi sevdirmek ve ona örnek olmak da çok önemlidir. Asemerstil deneyimli öğretmenleri ve başarıya ulaştıran sistemleri ile size mükemmeli sunuyor. Eğer Özel Ders ihtiyacınız varsa gecikmeden arayın sizde ailemizdeki yerinizi alın. Özel Matematik Dersi – Özel Fizik Dersi – Diğer Özel Dersler - LGS ve YKS Hazırlıkta doğru adres size çok yakın.  

Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba. Telefon Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz.