Asemerstil Nedir?

Basit tanımla öğrenciyi başarıya taşıyan kişiye özel yöntemdir. Özel ilgiyle yoğun takibi birlikte sunar. Seçkin ve tecrübeli öğretmenlerce uygulanır. Tekil öğretime dayanır. Öğrenci velisi ilk diyaloğun kurulmasını sağlar ve öğrenci gelişiminin keyfini sürer. 

Asemerstilde başta öğrenci seviyesi tespit edilir. Bu süreçte öğrencinin bulunduğu sınıfa uygun yöntemler kullanılır. Başta Matematik ve Fen'de olmak üzere başarılı olmasını engelleyen tüm eksikleri belirlenir. Daha sonra öğrenciye özel yol haritası hazırlanır. Eksikleri bire bir (yüz yüze veya online) olarak kapatılıp başarıya ulaşması için önündeki engeller kaldırılır. Tüm dersler bire bir olarak yapıldığından her adımda öğrencinin odakta olduğu bir çalışma yürütülür.

Neden Özel Ders

Özel ders; pek çok alanda fayda sağlayan en küçük yaş grubundan başlayıp bir ömür devam ettirilebilecek geniş bir alandır. Yani belli bir yaş grubuna hitap eden faaliyetlerden değildir. Sistem içindeki eğiticilerin zayıf kalması, öğrenci kaynaklı sorunlar, özgüven problemi, metodoloji eksikliği, ailenin yoğunluktan çocuğunu takip edememesi gibi pek çok çeşit nedenden ötürü özel ders ihtiyacı ortaya çıkabilir.

Yukarıdaki nedenlerle akranlarına yetişemeyen veya onlara göre daha fazla başarı isteyen öğrenciler, okuldaki eğitim-öğretim saatleri dışında özel bir öğretmen yardımı ile birebir dersler alabilirler. Eğitim modelleri içerisinde faydası uzak ara en yoğun hissedilen yöntemdir.

Özel Dersin Öğretmeni de Özel Olmalı

Kaliteli bir eğitim - öğretim altyapısı oluşturmak isteyen, çocuklarından okul ve sınav başarısı uman, onların mutlu ve topluma faydalı bireyler olarak yetiştirmeyi hedefleyen aileler, çocuklarına özel ders aldırtmayı bir sorumluluk olarak görmelidir. Bu adım atılırken en kritik seçim ise özel öğretmen belirlemektir. Zira bu kadar büyük beklentiler ile seçeceğiniz Özel öğretmenlerin yöntemleri yetersiz kalırsa hem maddi kayıp oluşur hem de öğrenci özgüveni yara alabilir. Çünkü çocuk özel şartlar sağlandığında dahi umduğu gelişimi gösteremediğini hissettiğinde ailenin çabaları boşa gidebilir hatta ters tepebilir. Öğrenci bu durumdan yara bile alabilir. Bu nedenlerle Özel ders öğretmeni donanımlı ve ilgili olmalıdır. Gerektiğinde çocuğun arkadaşı, gerektiğinde rol modeli olabilmelidir. Dersi anlatırken seviyeye inebilmeli, ikazlarında etkili olmalı, motive edebilmeli ve en önemlisi karşısındakini hızlı tanıyıp gerekeni yapabilme becerisine sahip olmalıdır.

Özel Dersin Faydası Nedir?

Bu sayede çocuk arkadaşlarından geri kalmaz. Araştırmalar okul başarısının çocuğun sosyal yaşamını, kişisel gelişimini doğrudan etkilediğini gösteriyor. Başarısız olan çocuk öğretmenden, okuldan uzaklaşır. Bu durum çocuğun sadece o dersteki başarısını değil tüm akademik kariyerini etkiler. Çocuğun okul başarısını takip etmek, gerekli hallerde özel ders desteği vermek ailenin çocuğu için yapacağı en önemli faydalardan biridir.

Sakarya'da Asemerstil ayrıcalıkları ile Özel Matematik ve Özel Fen Dersi Almak İçin Hemen Arayın

 

Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba. Telefon Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz.