5.SINIF

5.SINIF  ÖĞRENCİ AİLESİ NE YAPMALI

1. Eğitim – öğretim mekanları, çocuklar için yeni bir sosyal mekandır. Öğrencinin bu ortama uyumu; aileden kazandığı becerileri etkin bir şekilde kullanmasıyla kolaylaşır. Öğrenciye ilkokul ve daha öncesinde kendi ayakları üzerinde durabilme kabiliyetinin verilmiş olması çocuğun ortama uyumunu kolaylaştıracaktır. Bununla birlikte aile içindeki iletişimsizlikler, çocuğun zekâ düzeyi ve öğretmen hataları, öğrencinin okula uyumunu ve başarısını yönetmeyi güçleştirebilir. Bu sebeple her kademede özel öğretmen seçiminde dikkatli olunmalıdır. Özel ders ehil öğretmenler ce verilmelidir. Özellikle matematik ve fen dersleri öğrenci başarısında kilit pozisyondadır. Öğrenci, okula uzun süre adapte olamaz ise aile bir karar vermeli, öğrenciye faydalı olacak bir uzmana başvurmalıdır. Bu uzman işinde tecrübeli bir öğretmen olabileceği gibi daha profesyonel bir yardımda olabilir.

2. Ergenliğe geçiş dönemine giren 5.sınıf çocuklarının çevrelerinde ve yaşamlarında farklılıklar meydana gelme ihtimali yüksektir. Veliler çocuklarını daha çok dinlemeli, ergenlik dönemine özgü bir takım davranış değişiklikleri ile karşılaşmaya hazır olmalıdır. Bu dönemde öğrencide meydana gelen değişiklikler onun ortama uyum sağlamasını zorlaştıracağı için beşinci sınıfa geçen öğrenciler için uyum programının yapılması gerekmektedir. Bu program mutlaka uzman kişilerce yapılmalıdır. Program içeriğinde ders çalışma yer alırken kişisel gelişimde ihmal edilmemelidir. Özellikle Matematik ve Fen dersinin önemi fazla olduğundan işin ucu daha bu kademeden sıkı tutulmalıdır. Mümkünse Haftada birer saatte olsa Özel ders aldırmak gerekir. Özel ders öğretmenleri bu kademeler için daha uygun ücretler talep ederler. 

Daha fazla bilgi için hemen bize ulaşın. Öğrenci koçluğu – Özel matematik dersi – Özel Fen dersi için – Okul Takviyesi için arayın…

 

Kişiye özel, mükemmel öğretmenler

İhtiyaçların tam analizi ile, her durum için en uygun öğrenci-öğretmen eşleşmesini sağlıyoruz.

 

5.Sınıf Matematik Dersi Konuları

 1. Doğal Sayılar
 2. Doğal Sayılarla İşlemler
 3. Kesirler
 4. Kesirlerle İşlemler
 5. Ondalık Gösterim
 6. Yüzdeler
 7. Temel Geometrik Kavramlar ve Çizimler
 8. Üçgen ve Dörtgenler
 9. Veri Toplama ve Değerlendirme
 10. Uzunluk ve Zaman Ölçme
 11. Alan Ölçme
 12. Geometrik Cisimler
Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba. Telefon Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz.