Neden Tekil Öğretim Yapılır?

Gruplara verilen derslerin etkinlikleri sınırlıdır. Çünkü öğrencilerin her biri farklı özelliklere sahiptir. Geçmiş bilgi birikimleri, kişilikleri ve diğer pek çok özellikleri birbiri ile örtüşmez.  Birden fazla kişiye  verilen dersler öğretmen merkezlidir. Ders esnasında ortalama bir öğretim yapılır. Halbuki bir dersten  20 soruda 5 net yapan öğrencinin ihtiyacı ile 18 net yapan öğrencininki farklıdır. Kaldı ki 18 er net yapan iki öğrencinin gereksinimleri bile farklı olabilir. Burada başarıyı getirecek olan, mesafeyi kısaltan tecrübeli ve yetkin öğretmenlerce verilecek özel dersler olacaktır. Ayrıca daha az ders sayısı ile daha fazla mesafe alınması sağlanır.  

Neden Özel Ders İhtiyacı Doğar

Öğrencilerin başarısız olmasına neden olan faktörler çeşitlilik arz eder. Bunları şimdi sırası ile sayalım. İlk olarak okuldaki fiziksel yetersizlikleri sayabiliriz. Daha sonra çocukların karakter farklılıklarını söylemek yanlış olmayacaktır. Bazıları daha içedönük olmaları ve ses/gürültü gibi ortamlardan aşırı sıkılmaları, derse olan adaptasyonlarını olumsuz şekilde etkileyebilir.

Başka bir sebep ise, çocuklar arasındaki öğrenme kabiliyetleri arasındaki farktır. Çocuğun geçmişten getirdikleri bilgi birikimleri de farklı olabilir. Bazı öğrencilerin öğretmenleriyle kurdukları birebir iletişim onların dersi daha iyi anlayabilmelerini sağlayabilir. Ancak hocasıyla iletişim kurmayan ve dolayısıyla dersi anlama gayreti içerisinde olmayan çocukların konu eksiklerinin oluşması olağandır. Sık karşılaşılan durumlardan bir diğeri ise öğretmenlerin eksiklikleri ya da ihmalleridir. Aslında bu listenin sonunu bulmak epey güçtür. Çünkü ortak sebeplerin dışında bireysel pek çok neden oluşabilir. Fakat çocuğun okulda öğrenememesi, kendisinin eğitim ve öğretime tamamen kapalı olduğunun bir işareti değildir. Okuldaki atmosferin ve zeminin çocuk için uygun olmamasıdır.

Bu olumsuz şartlar Özel ders verilerek ortadan kaldırılabilir ya da minimize edilebilir. Örneğin matematik özel ders ihtiyacı olan bir çocuk bu dersleri alarak başarısızlık durumundan kurtulabilir. Yada Fen’den Özel ders alan bir çocuk eksiklerinin kapatıp daha donanımlı hale gelebilir. Özellikle Sakarya’da bu iki ders için doğru öğretmenlere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Sizde Asemerstil ayrıcalıklarından yararlanıp Özel matematik dersi özel fen dersi almak isterseniz hemen bizimle irtibat kurun. Alanında bir numara olan Özel matematik öğretmeni ve Özel fen öğretmeni bir telefon uzağınızda.

Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba. Telefon Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz.